Hakkımda

88 yılında İstanbul’da doğan Yasir FETEN, 2007 yılında gittiği Kahire’de El-Ezher’e bağlı bir kurumda Arapça eğitimi aldı. Daha sonra üniversite eğitimi için Sudan’a yerleşti. Afrika Üniversitesi Dil Enstitüsü’nü bitirdi. Mısır ve Sudan’da Hayrat Vakfı’na bağlı öğrenci konseylerinde görev alıp çeşitli faaliyetlerin koordinasyonunu sağladı.

Dubai’de özel bir firmada çalıştıktan sonra sivil toplum çalışmaları bünyesinde profesyonel çalışan olarak Filistin (Gazze & Batı Şeria), Yemen, Suriye, Orta Afrika, Bangladeş, Lübnan ve Irak’taki acil yardım çalışmalarına yönetici olarak katıldı. Diğer Afrika ve Orta Doğu ülkelerindeki çalışmalarda da yönetici olarak yer aldı. Katıldığı insan yardım çalışmalarında; sağlık, eğitim ve kapasite geliştirme projelerini uygulama üzere görev aldı.

Yeryüzü Doktorları ve Türkiye Maarif Vakfı’nda görev yaptıktan sonra şu an İnsan Vakfı’nda Uluslararası İlişkiler Koordinatörü olarak çalışmaktadır.

Marmara Üniversitesi Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsü – Orta Doğu Siyasi Tarihi ve Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yapmaktadır.

Ayrıca özel gazete ve dergilerde makale yazmaktadır.

Arapça ve İngilizce bilmektedir.